> Blog

Implantologia i chirurgia stomatologiczna – blog Medident Tabor

Gabinet stomatologiczny Medident Tabor w Barczewie tworzą fachowcy z wielu dziedzin stomatologii, jednak naszą największą specjalnością są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowej oraz leczenie implantologiczne. Postanowiliśmy podzielić się z Państwem naszą wiedzą z tych dziedzin za pośrednictwem bloga. Dzięki lekturze poniższych wpisów poznasz m.in. przyczyny zatrzymania zęba oraz dowiesz się jak, krok po kroku, przebiega proces wszczepiania implantów zębowych. Przeczytaj i wiedz więcej!


Metody wybielania zębów

Stomatologia estetyczna jest obecnie bardzo popularna, a tym samym, staje się wybielanie  zębów. Istnieją różne metody, które pozwalają osiągnąć zamierzony cel- idealne wybielenie zębów.

Jak wydłużyć życie narzędzi chirurgicznych – zasady konserwacji.

Narzędzie chirurgiczne, mimo że wykonane są z trwałych materiałów, to nieprawidłowo konserwowane szybko ulegają zniszczeniu. Dbanie o narzędzia to proces wieloetapowy, który rozpoczyna się wraz z momentem rozpakowania nowych narzędzi, poprzez ich prawidłowe użytkowanie, odpowiednie mycie i sterylizację.

Rodzaje i charakterystyka protez zębowych

Protezy zębowe poleca się tym pacjentom, którzy utracili wszystkie zęby, bądź mają tych zębów niewiele. Braki poszczególnych zębów zawsze należy uzupełnić ponieważ powodują one określone zaburzenia w jamie ustnej – zęby sąsiadujące z ubytkiem po pewnym czasie zaczynają się przemieszczać a przeciwstawne wysuwać.

Uzupełnienie brakujących zębów – mosty protetyczne

W wyniku utraty zęba powstaje konieczność odbudowy ubytku. Współczesna stomatologia pozwala na zastosowanie bardzo nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają odtworzyć ubytek zęba, zachowując przy tym wszystkie naturalne funkcje uzębienia. Jednym ze sposobów na uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów są mosty protetyczne. Jest to rodzaj stałej protezy.

Korony protetyczne i ich zastosowanie

Korony protetyczne są jednym z najlepszych rozwiązań pomagających przywrócić ładny uśmiech i pełne uzębienie. Często korona protetyczna pomaga odzyskać naturalny wygląd zębów, które uległy zniszczeniu na skutek działania próchnicy, bądź urazu mechanicznego.

Chirurgia szczękowo-twarzowa i jej wykorzystanie

Chirurgia szczękowo-twarzowa jest szeroką dzieciną medycyna, która łączy elementy stomatologii, chirurgii plastycznej oraz medycyny ogólnej. W praktyce często dzieje się tak, że specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej wkracza do akcji tam, gdzie stomatolog i chirurg plastyczny są bezradni.