> Blog

Implantologia i chirurgia stomatologiczna – blog Medident Tabor

Gabinet stomatologiczny Medident Tabor w Barczewie tworzą fachowcy z wielu dziedzin stomatologii, jednak naszą największą specjalnością są zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowej oraz leczenie implantologiczne. Postanowiliśmy podzielić się z naszymi pacjentami wiedzą z tych dziedzin za pośrednictwem bloga. Dzięki lekturze poniższych wpisów poznasz m.in. przyczyny zatrzymania zęba oraz dowiesz się jak, krok po kroku przebiega proces wszczepiania implantów zębowych. Przeczytaj, aby wiedzieć więcej!


Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług wybielania zębów. Obecnie dostępnych jest naprawdę wiele metod, które pozwolą nam uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Na wszelkie zabiegi warto zdecydować się w jedynie pod okiem specjalistów, co będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla naszego zdrowia, a zęby będą białe przez bardzo długi czas.

Dlaczego należy uzupełnić braki w uzębieniu?

Braki w uzębieniu traktowane są najczęściej wyłącznie jako defekt natury estetycznej. Tymczasem w praktyce mogą prowadzić również do poważniejszych problemów w codziennym funkcjonowaniu, a nawet dolegliwości zdrowotnych. I to nawet w przypadku braku jednego zęba! Dlatego pacjenci, którzy mają za sobą zabieg ekstrakcji (usunięcia zęba), powinni rozważyć możliwość wszczepienia implantów zębowych lub stosowania protez.

 Wskazania do wykonania RTG zębów

Większość problemów z uzębieniem stomatolog jest w stanie zidentyfikować podczas jednej wizyty. Zdarzają się jednak problemy, których nie widać z zewnątrz, dlatego niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Jednym z nich jest rentgen zęba. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega badanie RTG zębów i jakie są wskazania do jego wykonania.

Niewłaściwa higiena jamy ustnej: do jakich problemów prowadzi?

Bardzo wiele chorób zębów i dziąsłami wynika z nieprawidłowej higieny jamy ustnej, a nawet zupełnego jej braku. Co ważne, dotyczy to nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Kolejnym istotnym problemem jest unikanie wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Przez to wiele schorzeń, których moglibyśmy uniknąć, wymaga długotrwałego i zaawansowanego leczenia.

Kiretaż otwarty i zamknięty – specyfika zabiegów

Kiretaż to zabieg z zakresu chirurgii periodontologicznej.

Metody wybielania zębów

Stomatologia estetyczna jest obecnie bardzo popularna, a tym samym, staje się wybielanie  zębów. Istnieją różne metody, które pozwalają osiągnąć zamierzony cel- idealne wybielenie zębów.