> Zakres-uslug

stomatologia estetyczna Barczewo

Stomatologia estetyczna, stomatologia zachowawcza i implanty zębów – zakres usług Medident Tabor

 

Gabinet stomatologiczny Medident Tabor w Barczewie świadczy pełen zakres usług stomatologicznych. Nasi stomatolodzy przyjmują zarówno najmłodszych, dorosłych, jak i starszych pacjentów. Zajmujemy się zapobieganiem i leczeniem próchnicy oraz chorób przyzębia, a ponadto odbudową uzębienia za pomocą protez lub implantów zębowych, nierzadko poprzedzoną zabiegami mającymi na celu regenerację zanikłych kości i tkanek utrzymujących zęby.

Stomatolodzy z Medident specjalizują się w następujących dziedzinach stomatologii:


Stomatologia dziecięca

O uzębienie należy dbać już od pierwszych lat życia, dlatego pokazujemy najmłodszym pacjentom, jak prawidłowo czyścić zęby. Zapobiegamy też próchnicy za pomocą zabiegów fluoryzacji i lakowania. Oprócz tego wykonujemy wypełnienia, ekstrakcje zębów mlecznych oraz lapisowanie. Mamy doświadczenie w przyjmowaniu młodych pacjentów – zapewniamy miłą atmosferę, dzięki czemu dziecko nie będzie obawiało się kolejnych wizyt u dentysty.


Zabiegi higienizacyjne jamy ustnej

Namawiamy nie tylko do regularnego czyszczenia zębów we własnym zakresie, tj. za pomocą pasty i szczoteczki do zębów, ale także za pomocą profesjonalnych zabiegów. W naszych gabinetach wykonujemy skaling i piaskowanie. Celem tych zabiegów jest usunięcie kamienia nazębnego oraz powierzchownych przebarwień, z którymi nie poradzi sobie zwykła szczoteczka.


Stomatologia zachowawcza

Ta dziedzina stomatologii polega na profilaktyce próchnicy. Pokazujemy m.in. jak prawidłowo czyścić zęby i jaką dietę stosować z myślą o szkliwie zębów. Ponadto zajmujemy się uzupełnianiem związków fluoru i innych substancji nieodzownych w prawidłowym rozwoju tkanek zęba. Gdy dojdzie do powstania ubytku próchnicowego, zakładamy wypełnienia stomatologiczne, czyli tzw. plomby.


Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób przyzębia, w tym chorób dziąseł. Do periodontologa należy zgłosić w się w przypadku zaobserwowania m.in.: zaczerwienia i krwawienie dziąseł, rozchwiania zębów lub przykrego zapachu z jamy ustnej pojawiającego się pomimo przestrzegania zasad higieny. W ramach leczenia chorób przyzębia wykonujemy skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy oraz zabiegi chirurgiczne.


Chirurgia periodontologiczna

Jest to dziedzina periodontologii mająca na celu chirurgiczne przywrócenie funkcji zmienionym chorobowo tkankom przyzębia. Do tego typu zabiegów należy kiretaż zamknięty (wykonuje się oczyszczenie kieszonek dziąsła z kamienia i resztek pokarmu) oraz kiretaż otwarty (polegający na dotarciu do korzenia zęba i usunięciu złogów mieszczących się głęboko pod dziąsłem).


Chirurgia stomatologiczna

Jest to dział stomatologii polegający na chirurgicznym usuwaniu tych zmian chorobowych, których nie da się wyleczyć mniej inwazyjnymi metodami. Do zabiegów z tej dziedziny należy m.in. ekstrakcja zębów ósmych (czyli zębów zatrzymanych), a także zębów niewyrżniętych lub złamanych. Są to także zabiegi wspomagające inne dziedziny stomatologii – np. ekstrakcja zębów przed planowanym leczeniem ortodontycznym.


Ortodoncja

Zdrowy uśmiech oznacza nie tylko brak próchnicy, ale także właściwy układ zębów oraz prawidłowy zgryz. W celu przywrócenia estetycznego wyglądu uzębienia oraz poprawy funkcji żucia i wymowy zakładamy aparaty ortodontyczne ruchome lub aparaty ortodontyczne stałe.


Chirurgia szczękowo – twarzowa

Chirurgia szczękowo-twarzowa to dział stomatologii poświęcony leczeniu chorób jamy ustnej oraz twarzowej części czaszki. Obejmuje szereg zabiegów, w tym: usuwanie zębów zniszczonych próchnicą, zębów zatrzymanych, a także zabiegi mające na celu przygotowanie jamy ustnej pacjenta do wszczepienia implantów zębowych. Należą do nich: lateralizacja zębów, sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki zębowej (sinus lift) oraz przeszczep bloczków kostnych.


Implantoprotetyka

Implantoprotetyką nazywamy dziedzinę stomatologii zajmującą się wszczepianiem implantów zębowych oraz późniejszym osadzaniem na nich sztucznej korony. Cała konstrukcja zarówno wygląda, jak i zachowuje się tak jak naturalny ząb.


Protetyka stomatologiczna

Jest to dział stomatologii poświęcony częściowej lub całkowitej rekonstrukcji uzębienia u pacjenta. W Medident Tabor wykonujemy zarówno protezy ruchome szkieletowe, acetalowe oraz akrylowe, jak i protezy stale, czyli implanty zębowe.


Implantologia

Wszczepianie implantów zębowych jest najnowocześniejszą metodą odbudowy uzębienia, zarówno w przypadku pacjentów, u których brak jest tylko kilku naturalnych zębów, jak i tych, którzy są ich pozbawieni całkowicie. Zabieg ten polega na chirurgicznym dotarciu do kości szczęki, wywierceniu w niej dziury za pomocą kalibrowanego wiertła, a następnie wprowadzeniu implantu – tytanowej śruby mającej zastąpić korzeń zęba.


Diagnostyka obrazowa

W celu diagnostyki chorób uzębienia oraz jamy ustnej i wybrania optymalnej metody leczenia często konieczne jest wykonanie badań. Należą do nich: radiowizjografia, RTG pantomograficzne, tomografia komputerowa oraz RTG zębów (rentgen zęba). Wszystkie wymienione badania wykonujemy w gabinecie stomatologicznym w Barczewie pod Olsztynem.


Stomatologia estetyczna

Dbamy zarówno o zdrowie, jak i estetyczny wygląd uzębienia naszych pacjentów. Dlatego proponujemy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, w tym wybielanie zębów. Śnieżnobiały uśmiech można osiągnąć za pomocą naświetlania zębów lampą Beyond lub stosowania specjalnych elastycznych nakładek pokrytych żelem wybielającym.