Protezy zębowe – nowoczesne metody leczenia uzębienia

Protetyka stomatologiczna często jest jedyną szansą Pacjentów na odzyskanie ubytków uzębienia. W ramach świadczonych przez nas usług zapewniamy pomoc zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i wszystkich. W celu uzupełnienia ubytków stosujemy sprawdzone i trwałe protezy zębowe.

Skorzystanie z rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej pozwala uchronić Pacjenta przed powstawaniem groźnych stanów w jamie ustnej. Drugim ważnym powodem, dla którego cieszy się ona taką popularnością, jest estetyka. Odpowiednio dobrana proteza wygląda podobnie do naturalnego uzębienia. Nie są to jednak jedyne powody, dlaczego warto uzupełnić braki w uzębieniu, co szerzej opisaliśmy w podlinkowanym artykule z naszego bloga. Wykonujemy dwa rodzaje protez zębowych:

PROTEZY RUCHOME

Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku braku większości lub wszystkich zębów. Wykonujemy protezy, które wyglądają tak jak naturalne zęby. Nosi się je wygodnie w ciągu dnia i ściąga na noc. Należy zwrócić na to uwagę w ciągu kilku pierwszych miesięcy, ponieważ w tym czasie dziąsła oraz błona śluzowa przyzwyczajają się do nowego sposobu mówienia i jedzenia. Mamy protezy szkieletowe, acetalowe oraz akrylowe.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe polecamy Pacjentom z częściowym brakiem uzębienia, u których nie można zastosować koron i mostów. Wykonane z metalu protezy są wygodne i mają niewielki rozmiar. Ich stabilność zapewnia swobodę w mówieniu i jedzeniu. Polecamy je także że względu na:

  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • trwałość,
  • wygodę użytkowania,
  • estetyczny wygląd.

Zapraszamy na wizytę, podczas której ocenimy czy Państwa uzębienie kwalifikuje się do założenia protezy szkieletowej.

Protezy acetalowe

Protezy acetalowe doskonale maskują braki w uzębieniu Pacjentów. Wykonuje się je z materiału termoplastycznego odpornego na zginanie, czyli acetalu. Dzięki temu protezy bardzo dobrze dopasowują się do kształtu szczęki. Polecamy je Pacjentom z nadwrażliwością lub uczuleniem na metal i akryl. Protezy te są lekkie, małe i wygodne. Taka budowa nie wpływa zatem na zaburzenia czucia smaku.

Protezy akrylowe

Wskazaniem do założenia protezy akrylowej jest przede wszystkim brak jednego zęba lub całego uzębienia. Największymi zaletami tego typu protez są duża dostępność i niska cena. Polecamy je ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości oraz komfort użytkowania.

Protezy stałe

Protezę stałą wykorzystuje się zazwyczaj w przypadku pojedynczych ubytków. Mocuje się ją za pomocą specjalnego kleju bezpośrednio na dziąsłach. Alternatywą jest przymocowanie do implantu. Druga opcja jest dużo bardziej stabilna i umożliwia spożywanie nawet twardych pokarmów.

Sytuacja każdego Pacjenta jest odmienna, dlatego, zanim przystąpimy do jakichkolwiek zabiegów dokładnie badamy jamę ustną. Dopiero po tym kroku wspólnie z Pacjentem ustalamy, jaką strategię leczenia podejmiemy. Informujemy szczegółowo o skutkach i wydatkach związanych z każdym wybranym rozwiązaniem. Serdecznie zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie w Barczewie.