> Protetyka

Protetyka

Protetyka stomatologiczna — rekonstrukcja uzębienia

Protetyka stomatologiczna często jest jedyną szansą pacjentów na odzyskanie ubytków uzębienia. Zapewniamy pomoc zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i wszystkich. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Protezy zębowe

Skorzystanie z rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej pozwala uchronić pacjenta przed powstawaniem groźnych stanów w jamie ustnej. Drugim ważnym powodem, dla którego cieszy się ona taką popularnością, jest estetyka. Odpowiednio dobrana proteza wygląda podobnie do naturalnego uzębienia. Wykonujemy dwa rodzaje protez zębowych:

• ruchome — rozwiązanie sprawdzi się w przypadku braku większości lub wszystkich zębów. Wykonujemy protezy, które wyglądają tak jak naturalne zęby. Nosi się je wygodnie w ciągu dnia i ściąga na noc. Należy zwrócić na to uwagę w ciągu kilku pierwszych miesięcy, ponieważ w tym czasie dziąsła oraz błona śluzowa przyzwyczajają się do nowego sposobu mówienia i jedzenia. Mamy protezy szkieletowe, acetalowe oraz akrylowe,

• stałe — protezę wykorzystuje się zazwyczaj w przypadku pojedynczych ubytków. Mocuje się ją za pomocą specjalnego kleju bezpośrednio na dziąsłach. Alternatywą jest przymocowanie do implantu. Druga opcja jest dużo bardziej stabilna i umożliwia spożywanie nawet twardych pokarmów.

Sytuacja każdego pacjenta jest odmienna, dlatego, zanim przystąpimy do jakichkolwiek zabiegów dokładnie badamy jamę ustną. Dopiero po tym kroku wspólnie z pacjentem ustalamy, jaką strategię leczenia podejmiemy. Informujemy szczegółowo o skutkach i wydatkach związanych z każdym wybranym rozwiązaniem.