> Protetyka

Protetyka stomatologiczna — rekonstrukcja uzębienia

Protetyka stomatologiczna często jest jedyną szansą pacjentów na odzyskanie ubytków uzębienia. W ramach świadczonych przez nas usług zapewniamy pomoc zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i wszystkich. Przedstawiamy szczegółowe informacje.

Protezy zębowe

Skorzystanie z rozwiązań z zakresu protetyki stomatologicznej pozwala uchronić pacjenta przed powstawaniem groźnych stanów w jamie ustnej. Drugim ważnym powodem, dla którego cieszy się ona taką popularnością, jest estetyka. Odpowiednio dobrana proteza wygląda podobnie do naturalnego uzębienia. Nie są to jednak jedyne powody, dlaczego warto uzupełnić braki w uzębieniu, co szerzej opisaliśmy w podlinkowanym artykule z naszego bloga. Wykonujemy dwa rodzaje protez zębowych:

• ruchome — rozwiązanie sprawdzi się w przypadku braku większości lub wszystkich zębów. Wykonujemy protezy, które wyglądają tak jak naturalne zęby. Nosi się je wygodnie w ciągu dnia i ściąga na noc. Należy zwrócić na to uwagę w ciągu kilku pierwszych miesięcy, ponieważ w tym czasie dziąsła oraz błona śluzowa przyzwyczajają się do nowego sposobu mówienia i jedzenia. Mamy protezy szkieletowe, acetalowe oraz akrylowe,

• stałe — protezę wykorzystuje się zazwyczaj w przypadku pojedynczych ubytków. Mocuje się ją za pomocą specjalnego kleju bezpośrednio na dziąsłach. Alternatywą jest przymocowanie do implantu. Druga opcja jest dużo bardziej stabilna i umożliwia spożywanie nawet twardych pokarmów.

Sytuacja każdego pacjenta jest odmienna, dlatego, zanim przystąpimy do jakichkolwiek zabiegów dokładnie badamy jamę ustną. Dopiero po tym kroku wspólnie z pacjentem ustalamy, jaką strategię leczenia podejmiemy. Informujemy szczegółowo o skutkach i wydatkach związanych z każdym wybranym rozwiązaniem. Serdecznie zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie w Barczewie.