> Chirurgia

Chirurgia stomatologiczna — skuteczna metoda leczenia chorób

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem zabiegowym i operacyjnym trudnych przypadków schorzeń jamy ustnej, kiedy inne metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i zaawansowanych metod leczenia. Oferujemy także zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej.

Zakres usług

Zabiegi chirurgii stomatologicznej polegają najczęściej na usuwaniu chorych zębów i ropni. Aby zapewnić pacjentom komfort w trakcie poddawania się leczeniu, stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody znieczulenia. W zależności od sytuacji korzystamy ze znieczulenia miejscowego lub ogólnego.

Zajmujemy się ekstrakcją zębów ósmych, złamanych i niewyrżniętych — mamy spore doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Przygotowujemy również pacjenta do leczenia ortodontycznego.

Wykonujemy:

• usuwanie zębów zniszczonych próchnicą,

• usuwanie zębów zatrzymanych,

• lateralizację zębów,

• sterowaną regenerację kości,

• podniesienie dna zatoki zębowej (sinus lift),

• przeszczep bloczków kostnych.

Drugą naszą specjalizacją jest chirurga szczękowa. Dzięki chirurgii szczękowej można całkowicie lub częściowo usunąć nieprzyjemne skutki wad rozwojowych takich jak rozszczepy warg czy zesztywnienia stawów skroniowo-żuchwowych.

Bez względu na rodzaj wykonywanego zabiegu kładziemy duży nacisk na komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie precyzyjnych zabiegów. Zapisać się na wizytę u naszego specjalisty można telefonicznie, mailowo lub osobiście.