Chirurgia stomatologiczna — skuteczna metoda leczenia chorób

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem zabiegowym i operacyjnym trudnych przypadków schorzeń jamy ustnej, kiedy inne metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i zaawansowanych metod leczenia. Oferujemy także zabiegi z zakresu protetyki stomatologicznej.

Zakres usług

Zabiegi chirurgii stomatologicznej polegają najczęściej na usuwaniu chorych zębów i ropni. Aby zapewnić Pacjentom komfort w trakcie poddawania się leczeniu, stosujemy sprawdzone i bezpieczne metody znieczulenia. W zależności od sytuacji korzystamy ze znieczulenia miejscowego lub ogólnego.

Zajmujemy się ekstrakcją zębów ósmych, złamanych i niewyrżniętych — mamy spore doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Przygotowujemy kompleksowo również Pacjenta do leczenia ortodontycznego.

Wykonujemy:

  • usuwanie zębów zniszczonych próchnicą,
  • usuwanie zębów zatrzymanych,
  • lateralizację zębów,
  • sterowaną regenerację kości,
  • podniesienie dna zatoki zębowej (sinus lift),
  • przeszczep bloczków kostnych.

Drugą naszą specjalizacją jest chirurga szczękowa. Dzięki tej metodzie leczenia można całkowicie lub częściowo usunąć nieprzyjemne skutki wad rozwojowych takich jak rozszczepy warg czy zesztywnienia stawów skroniowo-żuchwowych. W tym przypadku stosujemy bardziej skomplikowane środki zaradcze. Niwelujemy uszkodzenia dolnej części czaszki i zgryzu.

 

Do zakresu usług dotyczących chirurgii szczękowo-twarzowej, które wykonujemy należą:

  • wypełnianie uzębienia implantami – pomagamy Pacjentom z brakiem uzębienia oraz cierpiącym na bezzębie. Zajmujemy się zakładaniem implantów zębowych ceramicznych i cylindrycznych wykonanych z tytanu,
  • pomoc w przypadku stanów zapalnych oraz zatrzymania zębów – przyczyn zatrzymania zęba może być kilka. Stosujemy sprawdzony i nowoczesny sprzęt, aby usunąć zarówno zęby wrastające w kość, jak i te, które nie zdołały przebić się przez błonę śluzową. Pomagamy Pacjentom odzyskać komfort i pozbyć się dolegliwości bólowych,
  • korekcja uzębienia po wypadkach – odbudowujemy i odtwarzamy kształt uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku kości,
  • redukcja wad zgryzu – pomagamy Pacjentom w przypadku zgryzu otwartego, zwężenia szczęki bądź wysunięcia żuchwy.

Bez względu na rodzaj wykonywanego zabiegu kładziemy duży nacisk na komfort i bezpieczeństwo Pacjenta. Korzystamy z nowoczesnych narzędzi, które umożliwiają wykonywanie precyzyjnych zabiegów. Posiadamy także doświadczenie, dzięki któremu zapewniamy Pacjentom profesjonalną opiekę podczas zabiegu. Zapisać się na wizytę u naszego specjalisty można telefonicznie, mailowo lub osobiście.